Legenda o galaktických hrdinoch 

Alternatívny názov : Legends of the galactic heroes, Heldensagen vom Kosmosinsel

Japonsky: 銀河英雄伝説

Celkový počet epizód: 110

Rok vydania: 1988


 Preklad: Avalon

Korekcia: Mefres

Enkód: Mefres

 

Príbeh sa odohráva v ďalekej budúcnosti na našej mliečnej dráhe - priblížne v tridsiatompiatom storočí. V tomto epickom scifi príbehu nenájdete žiadne mimozemské bytosti. Stopäťdesiat rokov trvá vojna medzi najväčšími mocnososťami vesmíru - Galaktické impérium a Aliancia slobodných planét. 

Galaktickému impériu ( podobnosti má s Pruskom v devätnástom storočí) je jeden vojnový génius, Reinhard von Müsel(Lohengramm), ktorého najväčšou túžbou je poraziť Alianciu slobodných planét a zjednotiť galaxiu, ktorej bude vládnúť.

V Aliancií je tiež jeden génius, Yang Wen-li, najprv chcel byť historikom, no dostal až do pozície admirála, pretože je šikovnosť a vyznanie sa v rôznych stratégiach, pohlo Aliancií vyhrať mnoho bitiek. Stáva sa Reinhardov hlavný rival.

Je tu ešte jedna krajina, ktorá je neutrálna, Phezzan - mestský štát. 

Príbeh bohatší o mnoho ďalšich postáv ako admirálov, politikov, vojakov no i farmárov. 

 

Toto anime som mal prekladať ja - Mefres, no to som ešte nevedel, že sa tu objaví jedna dievka - Avalon, ktorá to začne prekladať ešte skorej, ako som si to rozmyslel. No tak som ju kontaktoval a navrhol som jej, že popri jej externých titlulkoch na Akihabare, ich aj dám do video formátu, keďže ich nie je ľahké zohnať a taktiež, že sa postarám o korekciu.

 
  

 Stiahnúť epizódy TU.