Vtedy vo Windarií

Alternatívny názov : Windaria, Once upon a time, 

Japonsky: ウインダリア

Celkový počet epizód: A - FILM

Žáner: Akčné, romantické, fantazy, tragédia

Rok vydania: 1986

Štúdio: Kaname productions


Preklad: Mefres

Korekcia: Zarathustra

Karaoke: Mefres

Preklad Karaoke: Zarathustra

Enkód: maggot4


č.ep. Názov  Čas Server MU Torrent Kvalita Veľkosť
A-Film Vtedy vo Windarií 1:36:58 min 704x464(SD) 755MB 

 

Kde bolo tam bolo, raz vo Windarií... Dva mladé zamilované páry, ktorých osud zmení vojna dvoch kráľovstiev. Veľmi krásna, ale trochu nevyspelá krajina Itha a vysoko vyspelá, ale nedisciplínovaná krajina Paro. Ahanas, princezná z krajiny Itha a Jill, princ z krajiny Paro. Ich láska je zobrazovaná vášnivo, no nie je úplna. Princezná Ahanas veri, že úplna bude až po ich smrti...

 

Isu a Marin. Toto je náš druhý pár z maličkej, skromnej dediny Saki, ktorá žije medzi týmito dvoma rozzúrenými kráľovstvami. Saki nemá veľké a hrozivé zbrane ako krajina Paro a ani veľké stavby ako krajina Itha. No žijú pod najväčším stromom široko-ďaleko, Windaria. Strom, ktorý prináša iba dobré spomienky.

Podľa môjho názoru má film trochu rýchly spád. Konanie niektorých postáv je naozaj prekvapujúce... a zobrazenie vojny je veľmi realistické. I keď je tento film stará klasika, tak verím, že si to pozriete.

 

Režisér tohto filmu režíroval napr aj Pokémon! No nebojte sa, keďže toto z jeho prvých počinov, keď ešte žiaden pokébal nevymyslel.

PS: Sú tu aj dosť známy seiyū ako Yamča z DragonBall, Kabuto z Naruta, Naomi z Death note.